Diecezjalne i ogólnopolskie • Sportowo | 15 września 2023

XVIII Mistrzostwa Polski LSO

W zeszłym roku, po powrocie jednej z naszych drużyn z mistrzostw w Kołobrzegu powiedzieliśmy sobie, że my to zrobimy lepiej. Jak powiedzieliśmy, tak chcieliśmy zrobić. Czy się udało? Nie nam oceniać. Ale ilość pozytywnych głosów i zadowolenie na twarzach 1400 uczestników XVIII Mistrzostw Polski LSO o Puchar KnC mówią, że na pewno było warto.

Mistrzostwa odbyły się w dniach 26-28 czerwca. Niedziela, 26 czerwca, była dniem, kiedy drużyny zgłaszały się do recepcji. Następnego dnia, uroczystą Mszą świętą w Bazylice Prymasowskiej pod przewodnictwem Księdza Prymasa, Mistrzostwa zostały uroczyście rozpoczęte. Pierwszy dzień rozgrywek to mecze fazy grupowej. Na koniec dnia spotkaliśmy się na pikniku integracyjnym na Placu św. Wojciecha. Drugi dzień z kolei to mecze fazy pucharowej, zwieńczone ceremonią wręczenia nagród i zamknięcia Mistrzostw.

Przez cały czas trwania Mistrzostw nasze media właściwie milczały z bardzo ważnego powodu. Wszyscy byliśmy tak bardzo zaangażowani w organizację, że po prostu nie było czasu na bieżące wstawianie postów. Cieszymy się, że mogliśmy jako duszpasterstwo przygotować tegoroczną edycję rozgrywek. Kosztowało nas to wiele wysiłku, pracy, nieprzespanych nocy i nerwów, ale przepełnia nas radość i wdzięczność. W tym miejscu dziękujemy grupie blisko 30 animatorów, którzy od soboty w pocie czoła pracowali, aby te Mistrzostwa wyglądały tak, jak wyglądały. Był to czas intensywny, ale i radosny. Zajęli się recepcją, kierowaniem ruchem, przygotowaniem pakietów, asystą Mszy świętych i ich przygotowaniem, wydawaniem posiłków, koordynowaniem rozgrywek, rozwiązywaniem konfliktów na halach, przygotowaniem hal, dokumentacją, przebiegiem pikniku i porządkowaniem placu, ceremonią zakończenia i wreszcie ostatecznymi porządkami po wszystkim. Jednym słowem – nie było sfery, w której animatorzy by się nie zaangażowali. I jesteśmy im za to ogromnie wdzięczni.

Mistrzostwa nie odbyłyby się, gdyby nie wsparcie Księdza Prymasa i Kurii Metropolitalnej, lokalnych władz samorządowych (miejskich, powiatowych oraz sąsiednich gmin), Polskiego Związku Piłki Nożnej, Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, różnych życzliwych osób, lekarzy, medyków, trenerów oraz sponsorów.

Szczegółowy przebieg Mistrzostw, klasyfikacja końcowa oraz galeria zdjęć znajdują się na dedykowanej stronie.