Diecezjalne | 2 listopada 2020

IV Archidiecezjalna Szkoła Animatora

Pomimo sytuacji związanej z pandemią, pragniemy rozpocząć zapisy na IV Archidiecezjalną Szkołę Animatora LSO.

Zaproszenie na tę szkołę skierowane jest dla ceremoniarzy i lektorów, którzy chcą zaangażować się (lub już są zaangażowani) w prowadzenie grup ministranckich, pełnią funkcję Prezesów LSO lub po prostu pomagają swoim Opiekunom. Animator LSO jest bardzo cenną pomocą dla duszpasterzy, gdyż w pewnym zakresie odciąża Opiekuna. Można mu powierzyć zbiórki zarówno dla młodszych, jak i starszych, nie tylko czysto techniczne, ale też formacyjne. W ASA mogą w niej uczestniczyć chłopacy urodzeni w 2004 roku i starsi.

Czym dokładnie jest ASA? Zobacz tutaj.

Tegoroczna edycja ma zmienioną formę. Na ASA składać się będą trzy spotkania formacyjno-warsztatowe oraz wakacyjny wyjazd. Pierwsze spotkanie, które miało odbyć się w dniach 27-29 listopada, odbędzie się w formie zdalnej 5 grudnia (szczegóły zostaną przesłane mailowo wszystkim zgłoszonym uczestnikom).

Uczestnictwo w formie zdalnej jest bezpłatne. Koszty pozostałych spotkań zostaną podane bliżej terminów. Do poniższego terminarza dodamy jeszcze jedno spotkanie, jako rekompensatę listopadowego spotkania w Mogilnie, które odbędzie się w formie zdalnej.

TERMINARZ IV ASA:

I spotkanie – w formie zdalnej, według informacji przesłanych wszystkim zgłoszonym uczestnikom

II spotkanie – 12-13 lutego (warsztaty animatorów) w CEF Gniezno

III spotkanie – 14-15 maja lub 21-22 maja (miejsce podamy bliżej terminu)

Wakacyjny Obóz Szkoleniowy – między 11 a 20 lipca 2021 roku

Link do zgłoszeń – tutaj. Zgłoszenia przyjmujemy do 22 listopada.

Filmik promujący:

IV LSO AG – zaproszenie

Diecezjalne • Medialnie

LSO wielkopostnie czyli #złapSŁOWO

W ramach Wielkiego Postu przygotowaliśmy kolejną serię filmików. Tym razem poprosiliśmy naszych parafialnych (i nie tylko) duszpasterzy, członków Diecezjalnej Rady LSO, aby podzielili się swoimi refleksjami do Ewangelii każdej niedzieli tego okresu. Swoimi rozważaniami na pierwszą niedzielę podzielił się nasz diecezjalny duszpasterz ks. kan. Jakub Dębiec, na drugą niedzielę ks. Jakub Siutkowski, wikariusz w parafii […]

Diecezjalne • Medialnie

#wbijajnazbiórkę – odc. 5

Pojawił się kolejny odcinek naszej serii e-zbiórek #wbijajnazbiórkę. Tym razem animatorzy z Inowrocławia dzielą się swoimi refleksjami dotyczącymi Wielkiego Postu. Zachęcamy do oglądania oraz organizowania parafialnych e-zbiórek.