Nowe logo i strona
Diecezjalne | 2 listopada 2020

Organizacja duszpasterstwa w związku z pandemią

Ponieważ pandemia koronawirusa cały czas się rozszerza, zmuszeni zostaliśmy do podjęcia pewnych decyzji, związanych z organizacją pracy naszego duszpasterstwa.

XV Archidiecezjalna Szkoła Ceremoniarza:

Planowany I stopień nie odbędzie się w dniach 13-15 listopada. Zostaje przesunięty na styczeń (8-10 stycznia 2021 r). Analogicznie, pozostałe terminy przesuwają się. O szczegółach będziemy informowali na bieżąco. Zgłoszenia, które wpłynęły dotychczas, są ważne. Formularz jest cały czas dostępny i można zgłaszać się do wyczerpania miejsc.

Chcemy jednak rozpocząć już w pewnym stopniu formację przyszłych ceremoniarzy, dlatego w przeciągu najbliższych tygodni dotychczas zgłoszeni kandydaci otrzymają mailowo informacje o zdalno-multimedialnej formie spotkań.

Link do formularza – tutaj.

IV Archidiecezjalna Szkoła Animatora:

Pierwsze spotkanie, zaplanowane na 27-29 listopada odbędzie się w formie zdalnej. Przyjmujemy zgłoszenia pod tym linkiem. Szczegółowe informacje dotyczące tegorocznej edycji można znaleźć tutaj.

#wbijajnazbiórkę

Ponieważ trudno w obecnym reżimie sanitarnym zorganizować zbiórki, rozpoczęliśmy inicjatywę tzw. e-zbiórek pod nazwą #wbijajnazbiórkę. Nie będą odbywać się one w czasie rzeczywistym, ale będą to nagrane filmiki, które w każdym czasie będzie można odtworzyć. Mamy nadzieję, że ten projekt pomoże Opiekunom i Animatorom w prowadzeniu grup ministranckich w czasie pandemii. E-zbiorki będą ukazywały się w odstępach około trzech tygodni, na naszym kanale na YouTube (tutaj). Pierwsza zbiórka w sobotę 7 listopada.

Zapowiedź serii:

#wbijajnazbiórkę – Projekt Duszpasterstwa LSO AG

Diecezjalne • Medialnie

Wielkanocne życzenia Prymasa Polski

Nasz Pasterz, abp Wojciech Polak, w ramach ostatniej e-zbiórki, przygotował dla nas krótkie życzenia wielkanocne. Przyłączamy się do tych życzeń, aby każdy ministrant, służąc przy ołtarzu, całym swoim życiem głosił Zmartwychwstałego. Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Rada LSO Archidiecezji Gnieźnieńskiej

Diecezjalne • Medialnie

#wbijajnazbiórkę na Triduum Paschalne

Pojawiła się druga część odcinka #wbijajnazbiórkę, poświęconego obchodom Wielkiego Tygodnia. W tej części omawiamy obchody Świętego Triduum Paschalne. W przygotowanie zbiórki włączyli się: kl. Kacper Politowski (PWSD w Gnieźnie), ks. Przemysław Robaszkiewicz (parafia pw. NMP Wspomożycielki Wiernych w Szamocinie), Michał Wysocki (animator LSO parafii pw. św. Wita w Rogoźnie) i Mikołaj Zając (animator LSO parafii […]