Diecezjalne | 27 października 2020

Pogrzeb śp. Bp. Bogdana Wojtusia

W sobotę 24 października odbył się pogrzeb śp. Bp. Bogdana Wojtusia, emerytowanego biskupa pomocniczego naszej archidiecezji. Uroczystościom pogrzebowym przewodniczył Prymas Polski abp Wojciech Polak.

We Mszy świętej, sprawowanej w Bazylice Prymasowskiej, mogła uczestniczyć ograniczona liczba gości – rodzina i przedstawiciele różnych wspólnot, a także pojedynczy kapłani, reprezentujący poszczególne dekanaty oraz instytucje centralne. Początkowo naszą LSO również miała reprezentować skromna delegacja, jednak w piątek popołudniu okazało się, że klerycy PWSD nie mogą przygotować asysty i potrzebna jest pomoc ceremoniarzy naszej archidiecezji. Ci oczywiście stanęli na wysokości zadania i kilkunastu ceremoniarzy pojawiło się w Katedrze, wspartych przez LSO Parafii Archikatedralnej.

Kto wie, może Biskup Wojtuś chciał, aby tę asystę przygotowali właśnie ci, których zawsze doceniał i zauważał. Sam powiedział przecież:

Jak jadę na parafię i widzę tego z tym krzyżem ceremoniarza to wiem, że wszystko bardzo dobrze będzie przygotowane. Tak dbają o to, żeby wszystko było pięknie.

Ogromne dzięki dla Gerarda, Filipa, Łukasza, Olafa, Jakuba, Pawła, Jakuba, Marcina, Karola, Bartłomieja, Jeremiasza, Karola, Macieja oraz LSO Parafii Archikatedralnej za Waszą niesamowitą gotowość do służby!

Szczegółowa relacja i zdjęcia – tutaj.

Diecezjalne • Medialnie

Wielkanocne życzenia Prymasa Polski

Nasz Pasterz, abp Wojciech Polak, w ramach ostatniej e-zbiórki, przygotował dla nas krótkie życzenia wielkanocne. Przyłączamy się do tych życzeń, aby każdy ministrant, służąc przy ołtarzu, całym swoim życiem głosił Zmartwychwstałego. Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Rada LSO Archidiecezji Gnieźnieńskiej

Diecezjalne • Medialnie