Diecezjalne • Formacyjnie | 15 września 2023

Rusza XVIII edycja Szkoły Ceremoniarza

Nowy rok szkolny rozpoczął się na dobre, także i my ruszamy z naszą szkołą liturgiczną. Na pierwszy ogień oczywiście idzie Archidiecezjalna Szkoła Ceremoniarza, organizowana w tym roku po raz osiemnasty.

ASC w tym roku czekają pewne zmiany. Pierwsza – na Szkołę Ceremoniarza składać się będą cztery spotkania. Trzy z nich będą trwały cały weekend, a jedno, ostatnie – od piątku do soboty.

Terminy spotkań:

  • 13-15 października
  • 24-26 listopada
  • 9-11 lutego
  • 19-20 kwietnia

Druga zmiana, jaka czeka ASC, to zmiana miejsca. Od tego roku spotkania odbywać się będą w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie, przy ul. Seminaryjnej 2.

Koszt

Za trzy pierwsze spotkania koszt udziału wynosi 130 zł/os. za jedno spotkanie. Obejmuje to pełne wyżywienie (2x śniadanie, obiad, 2x kolacja, kawa i ciastko) oraz nocleg w pokojach 2, 3 lub 4-osobowych z pełnym węzłem sanitarnym. Tradycyjnie prosimy, aby parafie pokryły przynajmniej połowę kosztów udziału.

Zapisy

W ASC mogą uczestniczyć chłopacy w wieku 15 lat i starsi (rok urodzenia – przynajmniej 2008), uczniowie co najmniej klasy pierwszej szkoły średniej. Przyjmujemy maksymalnie trzech chłopaków z jednej parafii. Większa liczba zgłoszonych trafi na listę rezerwową. Zapisy przyjmujemy przez formularz dostępny tutaj.

|
Diecezjalne i ogólnopolskie • Sportowo

Diecezjalne Eliminacje Mistrzostw Polski

W sobotę 10 lutego w Murowanej Goślinie odbyły się diecezjalne eliminacje Mistrzostw Polski LSO o Puchar KnC. Rozgrywki zgromadziły 20 drużyn – 10 w kategorii ministrant i 10 w kategorii lektor młodszy. Piłkarzom towarzyszyli rodzice, trenerzy i księża opiekunowie. Po zaciętych rozgrywkach w kategorii ministrant zwyciężyli chłopacy z Parafii pw. bł. Jolenty w Gnieźnie, a […]

Diecezjalne • Formacyjnie

Wakacyjny Obóz LSO

Mimo, że dopiero zaczynamy ferie, my już myślimy o wakacjach 🙂 Przygotowaliśmy wyjątkową propozycję dla pełnoletnich ceremoniarzy i animatorów. Miejsce dobrze nam znane, czyli Maniowy, które dotychczas gościło każdą ASA. Wakacyjny obóz to idealna okazja, aby odnowić stare znajomości i zawrzeć nowe, zaznać atmosfery, którą pamiętamy z ASC i ASA. Przy okazji obóz połączony będzie […]