Diecezjalne • Formacyjnie | 26 kwietnia 2023

Zbliża się Dzień Lektora

W sobotę 13 maja odbędzie się kolejny Archidiecezjalny Dzień Lektora. Tradycyjnie połączony będzie z błogosławieństwem nowych lektorów, ceremoniarzy, kantorów i animatorów.

Do udziału w nim zapraszamy wszystkich lektorów, ceremoniarzy i animatorów z naszej archidiecezji wraz z Księżmi Opiekunami. Szczególnie prosimy o obecność dekanalnych duszpasterzy LSO. Bardzo prosimy chętnych ceremoniarzy i animatorów o pomoc w przygotowaniu asysty liturgicznej.

Spotkanie tradycyjnie odbędzie się w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie (ul. Seminaryjna 2). Centralnym punktem będzie Msza święta pod przewodnictwem bp. Radosława Orchowicza z udzieleniem wspomnianych błogosławieństw. Po Eucharystii przewidziany jest obiad w ogrodach seminaryjnych.

PLAN SPOTKANIA:

• od godz. 9.00 – otwarcie rejestracji (hol CEF)
  • godz. 10.00 – otwarcie spotkania (aula CEF)
  • godz. 11.20 – instrukcja dla otrzymujących błogosławieństwo (Katedra)
  • godz. 12.00 – uroczysta Msza święta (Katedra)
  • Po Mszy świętej obiad w ogrodach seminaryjnych

ZGŁOSZENIA:

Błogosławieństwa mogą otrzymać kandydaci spełniający następujące wymagania:

Lektorzy – rok urodzenia 2008 i starsi, ukończona Dekanalna Szkoła Lektora (dopuszcza się też uczniów z klas VIII, urodzonych w roku 2009).
Ceremoniarze – absolwenci Archidiecezjalnej Szkoły Ceremoniarza
Animatorzy – absolwenci Archidiecezjalnej Szkoły Animatora
Kantorzy – absolwenci Archidiecezjalnej Szkoły Kantora

Zgłoszeń do promocji lektorskiej dokonują dekanalni duszpasterze LSO (jeżeli szkoły nie było w dekanacie, zgłoszeń dokonują parafialni opiekunowie). Zgłoszeń do promocji ceremoniarskiej, animatorskiej i kantorskiej dokonują sami zainteresowani, po uzyskaniu zgody swojego Księdza Proboszcza/Opiekuna. Indywidualne zgłoszenia kandydatów na lektorów nie będą przyjmowane.

Koszt uczestnictwa – 30 zł od każdej promowanej osoby

Zgłoszeni do asysty i lektorzy bez promocji – dobrowolna ofiara na wsparcie organizacji spotkania

Wszystkich, którzy będą uczestniczyli w Dniu Lektora prosimy o wypełnienie poniższego zgłoszenia. Także tych, którzy chcą pomóc w przygotowaniu asysty lub po prostu towarzyszą tym, którzy otrzymują promocje. Pomoże nam to w zapewnieniu odpowiedniej ilości pakietów oraz obiadów. Brak zgłoszenia uniemożliwi otrzymanie posiłku.

LINK DO ZGŁOSZEŃ