Diecezjalne i ogólnopolskie • Sportowo | 28 marca 2022

Diecezjalne eliminacje do Pucharu KnC

W sobotę 26 marca, po dwuletniej przerwie, powróciliśmy do organizacji diecezjalnych eliminacji Mistrzostw Polski LSO w Piłce Halowej o Puchar KnC. Tegoroczne rozgrywki, ze względu na niewielką liczbę chętnych, odbyły się jednego dnia we wszystkich kategoriach.

Drużyny spotkały się w Murowanej Goślinie, w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 im. H. Sienkiewicza. Mecze odbywały się w trzech kategoriach wiekowych:

 • ministrant (klasy III-V szkoły podstawowej)
 • lektor młodszy (od klasy VI SP do klasy I ponadpodstawowej)
 • lektor starszy (od klasy II ponadpodstawowej do 20 roku życia)

W kategorii ministrant wzięły udział tylko dwie drużyny – z parafii pw. św. Jadwigi i św. Jerzego w Kłecku oraz parafii pw. św. Mikołaja w Ujściu. Te drużyny rozegrały ze sobą dwa mecze, z których w obu zwycięsko wyszła drużyna z Kłecka, zdobywając mistrzowski tytuł.

W kategorii lektor młodszy wzięło udział pięć drużyn – z parafii pw. św. Jerzego i św. Jadwigi w Kłecku, NAJCh w Murowanej Goślinie, św. Bartłomieja w Szczepanowie, św. Mikołaja w Ujściu oraz Ojców Paulinów w Wągrowcu. W tej grupie najpierw rozegrano mecze sposobem każdy z każdym. Do półfinałów awansowały (kolejno wg miejsc) parafie z Kłecka, Ujścia, Wągrowca i Szczepanowa. W pierwszym półfinale zmierzyli się ze sobą lektorzy z Kłecka i Wągrowca, a po zaciętej walce zwyciężyła drużyna z Kłecka. W drugim półfinale spotkali się reprezentanci Ujścia oraz Szczepanowa. Ten pojedynek również był wyrównany, a zwycięsko z niego wyszła drużyna z Ujścia. Finał był bardzo emocjonujący, pełen ładnych bramek i asyst oraz wspaniałej obrony. Ostatecznie zakończył się wynikiem 3:2 dla Kłecka.

W kategorii lektor starszy wzięły udział trzy drużyny – z parafii pw. bł. Jolenty w Gnieźnie, bł. Radzyma Gaudentego w Gnieźnie oraz św. Jadwigi i św. Jerzego w Kłecku. Po meczach każdy z każdym w finale spotkała się drużyna z Kłecka i par. bł. Jolenty w Gnieźnie. Po zaciętym meczu, zwycięstwo w tej kategorii również zdobyła parafia z Kłecka.

Tym samym we wszystkich trzech kategoriach naszą archidiecezję będzie reprezentować parafia pw. św. Jadwigi i św. Jerzego w Kłecku. Ogólnopolski turniej odbędzie się w Kołobrzegu w czerwcu.

Za organizację turnieju odpowiadała pierwszy raz sekcja sportowa naszej Diecezjalnej Rady LSO na czele z ks. Stanisławem Ejdysem. Dziękujemy też sędziom, pielęgniarce i wszystkim, którzy pomogli w organizacji turnieju.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

Kategoria ministrant

 • I miejsce – parafia pw. św. Jadwigi i św. Jerzego w Kłecku
 • II miejsce – parafia pw. św. Mikołaja w Ujściu

Kategoria lektor młodszy

 • I miejsce – parafia pw. św. Jadwigi i św. Jerzego w Kłecku
 • II miejsce – parafia pw. św. Mikołaja w Ujściu
 • III miejsce – parafia pw. Wniebowzięcia NMP (O. Paulinów) w Wągrowcu
 • IV miejsce – parafia pw. św. Bartłomieja w Szczepanowie
 • V miejsce – parafia pw. Najwyższego Arcykapłana Jezusa Chrystusa w Murowanej Goślinie

Kategoria lektor starszy

 • I miejsce – parafia pw. św. Jadwigi i św. Jerzego w Kłecku
 • II miejsce – parafia pw. bł. Jolenty w Gnieźnie
 • III miejsce – parafia pw. bł. Radzyma Gaudentego w Gnieźnie

Więcej zdjęć na naszej facebook’owej stronie.

|
Bez kategorii

Dzień Lektora 2022

Dzień Lektora powrócił do swojej formuły sprzed pandemii. W sobotę 14 maja spotkaliśmy się w Gnieźnie, aby uczestniczyć w błogosławieństwie nowych lektorów, ceremoniarzy i animatorów, a w tym roku po raz pierwszy także kantorów. Spotkanie rozpoczęło się w auli Centrum Edukacyjno-Formacyjnego. Po odśpiewaniu hymnu ministranckiego „Króluj nam Chryste”, zgromadzonych powitał nasz duszpasterz ks. Jakub Dębiec. […]

Bez kategorii

Przed nami Dzień Lektora

W sobotę 14 maja odbędzie się kolejny Archidiecezjalny Dzień Lektora. Tradycyjnie połączony będzie z błogosławieństwem nowych lektorów, ceremoniarzy, animatorów, a w tym roku po raz pierwszy także kantorów. Przez ostatnie dwa lata spotkanie odbywało się we wrześniu, w ograniczonej formie. W tym roku wraca do pierwotnego terminu i kształtu. Dlatego do udziału w nim zapraszamy […]