Nowe logo i strona
Diecezjalne | 2 listopada 2020

Organizacja duszpasterstwa w związku z pandemią

Ponieważ pandemia koronawirusa cały czas się rozszerza, zmuszeni zostaliśmy do podjęcia pewnych decyzji, związanych z organizacją pracy naszego duszpasterstwa.

XV Archidiecezjalna Szkoła Ceremoniarza:

Planowany I stopień nie odbędzie się w dniach 13-15 listopada. Zostaje przesunięty na styczeń (8-10 stycznia 2021 r). Analogicznie, pozostałe terminy przesuwają się. O szczegółach będziemy informowali na bieżąco. Zgłoszenia, które wpłynęły dotychczas, są ważne. Formularz jest cały czas dostępny i można zgłaszać się do wyczerpania miejsc.

Chcemy jednak rozpocząć już w pewnym stopniu formację przyszłych ceremoniarzy, dlatego w przeciągu najbliższych tygodni dotychczas zgłoszeni kandydaci otrzymają mailowo informacje o zdalno-multimedialnej formie spotkań.

Link do formularza – tutaj.

IV Archidiecezjalna Szkoła Animatora:

Pierwsze spotkanie, zaplanowane na 27-29 listopada odbędzie się w formie zdalnej. Przyjmujemy zgłoszenia pod tym linkiem. Szczegółowe informacje dotyczące tegorocznej edycji można znaleźć tutaj.

#wbijajnazbiórkę

Ponieważ trudno w obecnym reżimie sanitarnym zorganizować zbiórki, rozpoczęliśmy inicjatywę tzw. e-zbiórek pod nazwą #wbijajnazbiórkę. Nie będą odbywać się one w czasie rzeczywistym, ale będą to nagrane filmiki, które w każdym czasie będzie można odtworzyć. Mamy nadzieję, że ten projekt pomoże Opiekunom i Animatorom w prowadzeniu grup ministranckich w czasie pandemii. E-zbiorki będą ukazywały się w odstępach około trzech tygodni, na naszym kanale na YouTube (tutaj). Pierwsza zbiórka w sobotę 7 listopada.

Zapowiedź serii:

#wbijajnazbiórkę – Projekt Duszpasterstwa LSO AG