Diecezjalne • Formacyjnie | 27 września 2021

Rusza Archidiecezjalna Szkoła Kantora

Po długich oczekiwaniach udało się zrealizować kolejny nowy projekt naszego duszpasterstwa – Archidiecezjalną Szkołę Kantora.

Ta szkoła ma na celu formację ministrantów i lektorów, którzy chcą wykonywać śpiewy w czasie liturgii (pieśni czy psalmów), zakłada rozwój wiedzy z zakresu liturgii i muzyki, rozwój umiejętności wokalnych i wzrost duchowy.

Kantor nie jest kolejnym stopniem w formacji LSO, ale funkcją liturgiczną. Mogą więc ją spełniać ministranci niezależnie od otrzymanego błogosławieństwa lektorskiego, ceremoniarskiego czy animatorskiego.

Wymagania:

• wiek – 14 lat (rok urodzenia 2007 i starsi)
  • pozytywna opinia Proboszcza / Opiekuna, zwłaszcza w zakresie możliwości wokalnych

W czasie ASK poruszane będą kwestie związane ze znajomością wartości nutowych, prawodawstwem liturgicznym z zakresu muzyki kościelnej, naukę śpiewów, emisję głosu czy zajęcia chóralne.

TERMINARZ:

• 23 października, par. pw. św. Michała Archanioła w Gnieźnie
  • 8 stycznia, par. pw. św. Michała Archanioła w Gnieźnie
  • 26 lutego, par. pw. św. Michała Archanioła w Gnieźnie
  • 1-3 kwietnia, Centrum Edukacyjno-Formacyjne w Gnieźnie

KOSZTY – całość ASK będzie do uiszczenia w ramach spotkania weekendowego w CEF Gniezno.