Diecezjalne i ogólnopolskie • Sportowo | 19 lutego 2023

Diecezjalne Eliminacje Mistrzostw Polski LSO w Piłce Halowej

W sobotę 18 lutego w hali widowiskowo-sportowej w Murowanej Goślinie odbyły się diecezjalne eliminacje do XVIII Mistrzostw Polski LSO w Piłce Halowej. Pozwoliły one wyłonić drużyny, które będą nas reprezentować w Gnieźnie w czerwcowych rozgrywkach.

Przed godz. 9.00 wszystkich zgromadzonych powitał ks. Stanisław Ejdys, szef sekcji sportowej Archidiecezjalnej Rady LSO. Po wspólnej modlitwie i przypomnieniu zasad, rozpoczęły się rozgrywki w kategorii ministrant i lektor młodszy. Po zaciętej rywalizacji grupowej, do półfinałów w kategorii najmłodszych awansowały drużyny z Trzemeszna, Kłecka, Pobiedzisk i Murowanej Gośliny. W finale spotkały się drużyny z Trzemeszna i Pobiedzisk, a mecz zakończył się zwycięstwem ministrantów z Pobiedzisk. Z kolei w kategorii lektor młodszy do półfinałów dostali się lektorzy z parafii z Trzemeszna, Ujścia, Ojców Franciszkanów w Gnieźnie i parafii pw. bł. Michała Kozala w Gnieźnie. W finale spotkały się gnieźnieńskie parafie, spośród których zwycięzcą okazała się parafia pw. bł. Michała Kozala.

W południe, po ceremonii wręczenia nagród w młodszych rozgrywkach, przyszedł czas na pojedynek między lektorami starszymi. Po równie zaciętych rozgrywkach grupowych, do półfinałów awansowali lektorzy z parafii w Kłecku, Ojców Franciszkanów w Gnieźnie, Klasztoru w Wągrowcu oraz parafii pw. św. Jakuba w Murowanej Goślinie. W finale zmierzyli się lektorzy z Gniezna i Murowanej Gośliny, a zwycięzcą okazali się reprezentanci parafii franciszkańskiej z Gniezna.

Tym samym parafia pw. św. Michała Archanioła w Pobiedziskach, bł. Michała Kozala w Gnieźnie i Wniebowzięcia NMP Ojców Franciszkanów w Gnieźnie to reprezentanci Archidiecezji Gnieźnieńskiej na najbliższych mistrzostwach.

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w przygotowaniu rozgrywek, Księżom Proboszczom goślińskich parafii, sędziom, pomocy medycznej, osobom w recepcji i wszystkim zaangażowanym.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

Kategoria ministrant

 1. Pobiedziska
 2. Trzemeszno
 3. Kłecko
 4. Murowana Goślina, NAJCh
 5. Ujście
 6. Chodzież, Nawiedzenia NMP
 7. Wągrowiec, bł. Michała Kozala

Kategoria lektor młodszy

 1. Gniezno, bł. Michała Kozala
 2. Gniezno, Franciszkanie
 3. Trzemeszno
 4. Ujście
 5. Kłecko
 6. Budzyń
 7. Kruszwica, św. Teresy od Dzieciątka Jezus
 8. Gniezno, bł. Bogumiła

W tej kategorii rozgrano półfinały, finał i mecz o 3 miejsce. Pozostałe miejsca na podstawie punktów z fazy grupowej.

Kategoria lektor starszy

 1. Gniezno, Franciszkanie
 2. Murowana Goślina, św. Jakuba
 3. Kłecko
 4. Murowana Goślina, NAJCh
 5. Skoki
 6. Trzemeszno
 7. Ujście
 8. Gniezno, bł. Jolenty
 9. Gniezno, bł. Bogumiła
 10. Murowana Goślina, NAJCh

W tej kategorii rozgrano półfinały, finał i mecz o 3 miejsce. Pozostałe miejsca na podstawie punktów z fazy grupowej.

|
Diecezjalne i ogólnopolskie • Sportowo

Diecezjalne Eliminacje Mistrzostw Polski

W sobotę 10 lutego w Murowanej Goślinie odbyły się diecezjalne eliminacje Mistrzostw Polski LSO o Puchar KnC. Rozgrywki zgromadziły 20 drużyn – 10 w kategorii ministrant i 10 w kategorii lektor młodszy. Piłkarzom towarzyszyli rodzice, trenerzy i księża opiekunowie. Po zaciętych rozgrywkach w kategorii ministrant zwyciężyli chłopacy z Parafii pw. bł. Jolenty w Gnieźnie, a […]

Diecezjalne • Formacyjnie

Wakacyjny Obóz LSO

Mimo, że dopiero zaczynamy ferie, my już myślimy o wakacjach 🙂 Przygotowaliśmy wyjątkową propozycję dla pełnoletnich ceremoniarzy i animatorów. Miejsce dobrze nam znane, czyli Maniowy, które dotychczas gościło każdą ASA. Wakacyjny obóz to idealna okazja, aby odnowić stare znajomości i zawrzeć nowe, zaznać atmosfery, którą pamiętamy z ASC i ASA. Przy okazji obóz połączony będzie […]