Diecezjalne i ogólnopolskie • Sportowo | 15 lutego 2024

Diecezjalne Eliminacje Mistrzostw Polski

W sobotę 10 lutego w Murowanej Goślinie odbyły się diecezjalne eliminacje Mistrzostw Polski LSO o Puchar KnC.

Rozgrywki zgromadziły 20 drużyn – 10 w kategorii ministrant i 10 w kategorii lektor młodszy. Piłkarzom towarzyszyli rodzice, trenerzy i księża opiekunowie. Po zaciętych rozgrywkach w kategorii ministrant zwyciężyli chłopacy z Parafii pw. bł. Jolenty w Gnieźnie, a w kategorii lektor młodszy chłopacy z Parafii pw. św. Mikołaja w Ujściu. Tym samym to oni będą nas reprezentować w rozgrywkach centralnych, których gospodarzami (po naszej ubiegłorocznej przygodzie) została Łódź.

Pozostały jeszcze do rozegrania eliminacje w kategorii lektor starszy, których termin podamy w najbliższym czasie.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

Kategoria Ministrant

I – Gniezno, bł. Jolenty

II – Murowana Goślina, NAJCh

III – Pakość, św. Bonawentury

Kategoria Lektor młodszy

I – Ujście, św. Mikołaja

II – Murowana Goślina, św. Jakuba

III – Budzyń, św. Barbary

W tym miejscu dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w organizacji rozgrywek – sędziom, służbie medycznej, wolontariuszom, animatorom, władzom samorządowym Murowanej Gośliny. Nad całością organizacji czuwała sekcja sportowa Rady LSO na czele z ks. Stanisławem Ejdysem.