Diecezjalne • Formacyjnie | 14 czerwca 2024

Dzień Lektora czyli Dzień Błogosławieństw LSO

W sobotę 8 czerwca w Gnieźnie spotkało się ponad 200 lektorów na corocznym podsumowaniu formacji połączonym z błogosławieństwem do pełnienia funkcji lektora, ceremoniarza i animatora.

Nasze spotkanie otworzył ks. kan. Jakub Dębiec, nasz diecezjalny duszpasterz. Następnie mogliśmy wysłuchać zaproszonego gościa, Dawida Makowskiego, admina strony Z pasji do liturgii, który podzielił się z nami swoim doświadczeniem przeżywania liturgii i zajmowania się nią w wirtualnym świecie. Następnie dokonaliśmy podsumowań naszych szkół formacyjnych (ASC i ASA), przekazaliśmy także podziękowania dla animatorów, którzy pomogli przygotować zeszłoroczne Mistrzostwa Polski LSO w Piłce Halowej o Puchar KnC, przedstawiliśmy również zwycięzców tegorocznych eliminacji, którzy będą nas reprezentować w Łodzi.

Głównym punktem dnia była Msza święta w Bazylice Prymasowskiej, której przewodniczył Ksiądz Prymas. Słowo Boże wygłosił dla nas ks. Piotr Mroczkowski, Neoprezbiter, zaangażowany od lat w nasze duszpasterstwo. Mszę świętą koncelebrowało ponad 20 parafialnych i dekanalnych duszpasterzy LSO, a także Ksiądz Proboszcz Katedry Infułat Jan Kasprowicz i Ksiądz Rektor PWSD Tomasz Krzysztofiak. W czasie Eucharystii Ksiądz Prymas pobłogosławił 90 nowych lektorów, 63 ceremoniarzy i sześciu animatorów. Stronę muzyczną liturgii przygotowała schola kantorów LSO naszej archidiecezji, absolwenci ASK z poprzednich lat pod batutą ks. Zbigniewa Ilkowskiego. Po zakończonej Mszy przeszliśmy do ogrodów seminaryjnych na wspólne grillowanie.

Diecezjalne • Formacyjnie

Dzień Lektora czyli Dzień Błogosławieństw LSO

W sobotę 8 czerwca w Gnieźnie spotkało się ponad 200 lektorów na corocznym podsumowaniu formacji połączonym z błogosławieństwem do pełnienia funkcji lektora, ceremoniarza i animatora. Nasze spotkanie otworzył ks. kan. Jakub Dębiec, nasz diecezjalny duszpasterz. Następnie mogliśmy wysłuchać zaproszonego gościa, Dawida Makowskiego, admina strony Z pasji do liturgii, który podzielił się z nami swoim doświadczeniem […]

Diecezjalne • Formacyjnie

Dzień Lektora przed nami

W sobotę 8 czerwca odbędzie się kolejny Archidiecezjalny Dzień Lektora. Tradycyjnie połączony będzie z błogosławieństwem nowych lektorów, ceremoniarzy, kantorów i animatorów. Do udziału w nim zapraszamy wszystkich lektorów, ceremoniarzy i animatorów z naszej archidiecezji wraz z Księżmi Opiekunami. Szczególnie prosimy o obecność dekanalnych duszpasterzy LSO. Bardzo prosimy chętnych ceremoniarzy, animatorów i kantorów o pomoc w […]