Diecezjalne • Formacyjnie | 15 września 2023

Kolejny Dzień Lektora za nami

W sobotę 13 maja odbył się kolejny Dzień Lektora, połączony z błogosławieństwem do pełnienia funkcji lektora, kantora, ceremoniarza i animatora.

Spotkanie rozpoczęło się w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym. Podsumowano poszczególne szkoły liturgiczne, wręczając wyróżnienia. Przedstawiono także inicjatywy, które czekają nasze duszpasterstwo w najbliższym czasie. Najważniejszą z nich będą XVIII Mistrzostwa Polski LSO w Piłce Halowej, których gospodarzem w dniach 26-28 czerwca będzie Gniezno. Przygotowane także zostało spotkanie pt. „Droga”, w którym trzej absolwenci ASC z minionych lat – ks. Jakub Siutkowski, o. Wojciech Kasprowicz OFMConv. i Jan Przybylski, opowiadali o wyborze swojej drogi życiowej – kapłańskiej, zakonnej i rodzinnej.

W południe bp Radosław Orchowicz sprawował uroczystą Mszę świętą, w czasie której pobłogosławił 130 lektorów, 45 ceremoniarzy, 12 animatorów i sześciu kantorów. W swojej homilii mówił: „Może i wy doświadczacie od swoich rówieśników spojrzenia pełnego politowania czy szyderstwa, że służycie Jezusowi, że do Niego się przyznajecie, że chcecie być blisko i tę bliskość wyrażacie przez aktywną obecność w Liturgicznej Służbie Ołtarza. Jezus właśnie dziś zapowiada nam i przygotowuje na takie sytuacje, w których to, że chcemy być z Panem Bogiem, chcemy Mu służyć i angażować się w Kościół, nie będzie cieszyło się aplauzem i uznaniem”.

Łącznie w Dniu Lektora uczestniczyło blisko 250 młodych ludzi. W uroczystym dniu towarzyszyli im proboszczowie i duszpasterze LSO z ich rodzinnych parafii, diecezjalny duszpasterz LSO ks. kan. Jakub Dębiec, a także wikariusz generalny archidiecezji gnieźnieńskiej ks. kan. Zbigniew Przybylski. Obecni byli także bliscy nowych lektorów, ceremoniarzy, kantorów i animatorów LSO.

Po Mszy w ogrodach seminaryjnych odbył się tradycyjny obiad.

|
Diecezjalne • Formacyjnie

Dzień Lektora przed nami

W sobotę 8 czerwca odbędzie się kolejny Archidiecezjalny Dzień Lektora. Tradycyjnie połączony będzie z błogosławieństwem nowych lektorów, ceremoniarzy, kantorów i animatorów. Do udziału w nim zapraszamy wszystkich lektorów, ceremoniarzy i animatorów z naszej archidiecezji wraz z Księżmi Opiekunami. Szczególnie prosimy o obecność dekanalnych duszpasterzy LSO. Bardzo prosimy chętnych ceremoniarzy, animatorów i kantorów o pomoc w […]

Diecezjalne • Formacyjnie

4 stopień ASC – zmiany

W związku z remontem pokojów w CEF, który nie zakończy się do piątku, zmuszeni jesteśmy ograniczyć 4 stopień ASC jedynie do soboty. Prosimy wszystkich o przyjazd w sobotę 20 kwietnia na godz. 9.00. PLAN SPOTKANIA: 9.00 – recepcja 9.15 – egzamin pisemny z 3 stopnia 9.45 – egzamin z mszału 11.30 – przygotowanie do Mszy […]