Diecezjalne • Formacyjnie | 1 października 2024

Ruszamy z kolejną Szkołą Ceremoniarza

Rozpoczynamy zapisy na kolejną, XIX edycję Archidiecezjalnej Szkoły Ceremoniarza. Od ubiegłego roku odbywa się ona w gnieźnieńskim Centrum Edukacyjno-Formacyjnym i składa się z czterech weekendowych spotkań.

ASC jest skierowana do chłopaków począwszy od pierwszej klasy szkoły ponadpodstawowej (rok urodzenia 2009 i starsi). Od tego roku wprowadzamy także wymóg, aby kandydaci na ceremoniarzy mieli już pewien staż służby przy ołtarzu – minimum pięć lat. Przyjmujemy maksymalnie trzech kandydatów z jednej parafii. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

TERMINY SPOTKAŃ:

25-27 października

15-17 listopada

14-16 lutego

14-16 marca

Aby ukończyć ASC należy uczestniczyć we wszystkich czterech spotkaniach.

Koszt udziału w każdym spotkaniu zostanie podany w mailu potwierdzającym przyjęcie na ASC.

Zgłoszenia dostępne są TUTAJ.